Laramie County

Elected Positions

State

Legislature

Candidate (Party)
House District 07Bob Nicholas (Republican)
Jordan Evans (Democratic)
House District 08Brenda Lyttle (Independent)
Dave Zwonitzer (Republican)
House District 09Landon J. Brown (Republican)
Stephen D. Latham (Republican)
House District 10John Eklund (Republican)
House District 11Jared Olsen (Republican)
Marguerite Herman (Democratic)
House District 12Clarence Styvar (Republican)
House District 41Bill Henderson (Republican)
Jen Solis (Democratic)
Matt Freeman (Constitution)
House District 42Ben Hornok (Republican)
House District 43Dan Zwonitzer (Republican)
House District 44Sara Burlingame (Democratic)
Tamara N. Trujillo (Republican)
House District 61Daniel J. Singh (Republican)
Senate District 05Lynn Hutchings (Republican)
Ted Hanlon (Democratic)
Senate District 07Marcie Kindred (Democratic)
Stephan Pappas (Republican)
Senate District 31Evie Brennan (Republican)

County

Candidate (Party)
Clerk of CourtDiane Sanchez (Republican)
County AssessorKenneth Guille (Republican)
County ClerkDebra Lee (Republican)
County CommissionerGunnar Malm (Republican)
Linda M Heath (Republican)
Troy Thompson (Republican)
County CoronerRebecca Reid (Republican)
County SheriffBrian Kozak (Republican)
Jess Fresquez (Democratic)
County TreasurerTammy Deisch (Republican)
District AttorneySylvia Miller Hackl (Republican)

Municipal

MunicipalityCandidate (Party)
City CouncilCheyenne

School District

MunicipalityCandidate (Party)
Trustee Area 1-School District #1Joseph Ramirez
Shelly Downham
Susan Edgerton
Trustee Area 2-School District #1Brooke Humphrey
Maurina Venturelli
Rich Wiederspahn
Trustee Area 3-School District #1Christy Klaassen
Diane Beffert
Melissa Theriault
Michelle Tonacchio
Tara Russell
Todd Reynolds
Trustee Area D-School District #2Billie Wilson
Trustee-School District #1Henry (Hank) Bailey
Jenefer Pasqua
Joe Plowman
Kathy Russell
Lilia Olejnik
Meg Varhalmi
Rene R. Hinkle
Trustee-School District #2Cody Nusbaum
Fred Macy
Kendra Roeder
Michael Lerwick
Seth Heinert

College District

MunicipalityCandidate (Party)
Trustee-Community College DistrictCarol Merrell
Ed Wright
Harmon (Bud) Davis II
Janine Thompson
Joe Kelly
Kathy Emmons

Special District

MunicipalityCandidate (Party)
Supervisor-Conservation District RuralAnn Sanchez
Jay Berry
Kent Drake

Judicial Retention

Candidate (Party)
First Circuit CourtSean C Chambers
First District CourtCatherine R Rogers
Thomas Campbell