Natrona County

Elected Positions

State

Legislature

Candidate (Party)
House District 35Tony Locke (Republican)
House District 36Art Washut (Republican)
House District 37Steve Harshman (Republican)
House District 38Tom Walters (Republican)
House District 56Jerry Obermueller (Republican)
House District 57Jeanette Ward (Republican)
Robert Johnson (Democratic)
House District 58Bill Allemand (Republican)
House District 59Kevin O’Hearn (Republican)
House District 62Forrest Chadwick (Republican)
Senate District 27Bill Landen (Republican)
Senate District 29Bob Ide (Republican)

County

Candidate (Party)
Clerk of CourtJill Kiester (Republican)
County AssessorTammy Saulsbury (Republican)
County AttorneyDan J Itzen (Republican)
County ClerkTracy Good (Republican)
County CommissionerDallas Laird (Republican)
James “Jim” Milne (Republican)
Peter C Nicolaysen (Republican)
Shawn Johnson (Libertarian)
Tom Radosevich (Democratic)
County Commissioner
County Commissioner UnexpiredSteven Freel (Republican)
County CoronerJames Whipps (Republican)
County SheriffJohn Harlin (Republican)
County TreasurerTom Doyle (Republican)

Municipal

MunicipalityCandidate (Party)
City Council Ward ICasperGena Jensen
Jai-Ayla Sutherland
City Council Ward IICasperEric D Paulson
Michael Bond
City Council Ward IIICasperBrandy Haskins
Ray Pacheco
Trevor Mahlum
Woody Warren
MayorMillsLeah Juarez
Seth M Coleman
MayorEvansvilleChad Edwards
Steve Krohn
MayorBar NunnPeter Boyer
Town CouncilMillsCherie Butcher
Darla R Ives
Franklin A Bever
Timothy Sutherland
Town CouncilEvansvilleCandace Machado
Greg Flesvig
Joseph A Knop
Town CouncilBar NunnKimberly S Zahara
Steven Clark
Tim Ficken
Tyler Martin
Town Council UnexpiredEvansvilleDacia Edwards
Walt Berens

School District

MunicipalityCandidate (Party)
Trustee-School District #1Arthur Youngberg
Bernie Studer
Darren Hopman
Deborah McCullar
Fatima Bujosa
Jenifer Hopkins
Joseph Porambo
Kevin Christopherson
Kianna Smith
Lisa Taylor
Mary Schmidt
Michael Stedillie
Renea Redding
Ryan Landmann
Tina Dean

College District

MunicipalityCandidate (Party)
Trustee-Community College DistrictAnn Ruble
Brad Cundy
David Applegate
Kathy Dolan
Tim Kugler
Todd Milliken

Special District

MunicipalityCandidate (Party)
Director 2 year-Fire Protection DistrictCasper MountainAnthony A M Gracia
Ashlyn Gracia
Ginelle Gracia
Julie Bradley
Mickale Bell
Director-Fire DistrictDean Jackett
Steven Garrett
Tony Kiser
Director-Fire Protection DistrictCasper MountainJoshua Bray
Kaycee Klein
Stewart “Stew” Anderson
Supervisor-Conservation District At LargeAndrew C Anderson
Tammy L Cobb

Judicial Retention

Candidate (Party)
Seventh Circuit CourtMichael N Patchen

Ballot Initiatives

Natrona Ballot Initiatives